1 Ağustos 2010 Pazar

SOL AYAĞIM


SOL AYAĞIM


(MY LEFT FOOD)


Yazarı: Christy Brown
Christy, 23 çocuklu bir ailede doğan, beyin felci olduğu için konuşamayan ve hareketlerini kontrol edemeyen bir çocuktur.


Tüm doktorlar onun aynı zamanda zihinsel özürlü de olduğunu söylerken annesi buna inanmak istemez ve oğlunu elinden geldiği kadar eğitir, yetiştirir.


Christy bu, durur mu yapıştırmış cevabı.


Zamanla sol ayağını kullanabildiğini farkeder. Sol ayağına aldığı bir tebeşirle yazmayı becerebilmektedir. Daha sonra tebeşir yerine kalem tutmayı dener. Biraz zorlanır ama bunu da başarır. Konuşamadığı için dış dünyayla iletişim kurmanın yegane yolunun yazmak olduğunu görür. Fakat daha sonra bu da onu tatmin etmemeye başlar. Hayatı artık çekilmez ve katlanılmaz bir hal almışken resim yapmakla tanışır. Yeni meşgalesi artık budur.


Bir gün bedensel engelliler için yeni bir tedavi yöntemi bulunduğunu öğrenir ve uzman doktorlar eşliğinde tedavi süreci başlar...


Daha önce farketmemiş olsaydım bu kitapla farkederdim ki ''İmkansız diye birşey yoktur.''


Eğer annem de daha önce farketmemiş olsaydı ve bu kitabı okusaydı anlardı ki ''Olmaz olmaz deme''


Neyse ki bu muazzam ve son derece orijinal hayat görüşlerine çok zaman evvel vakıf olduk. Ama bu hikayeyle bir kez daha inandık inancın, azmin gücüne.


5 yorum:

 1. kitabın sonu yok emmi naptın sen nası bi site bu böyle sen bu kitapları zaten okumamışındır şaka şaka XD

  YanıtlaSil
 2. Nasıl okumamışımdır yaa? Okudum tabi. Miras değil, alınteri bunlar hep hacı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, Her Gün Hüzün (Sol Ayağım 2) diye bir kitap daha var. Bu kitabın devamı gibi mi ne? Okudunuz mu iyi midir? :)

   Sil
 3. Duydum o kitabı ama okumadım.

  YanıtlaSil
 4. Seren Seren.
  öğretmenim istediğiiçinalıyorum yoksa işim olmaz
  :D
  bb.

  YanıtlaSil