5 Şubat 2012 Pazar

AZİL


AZİL

Yazarı: Hakan Günday

Yayınevi: Doğan Kitap

Basım Yılı: 1. Baskı Şubat 2007 , 7. Baskı Ağustos 2011

Sayfa Sayısı: 213


Aha işte Hakan Günday'ın gene bir ''Ben acıların çocuğuyum'' kitabı. Gene bir '' Allah bana güzel bir aile, iyi bir yuva, bir eli yağda bir eli balda bir yaşam vermiş, ama benim kıçıma rahat battığı için atın beni denizlere'' kitabı.

Kitabın özeti 179.sayfada verilmiş. İlla ben kitabı okuyacağım diyenler okumasın da hevesleri kaçmasın:

'' Otuz yaşındaydı ve benzersiz bir hayat sürdürmüştü. Sıradan bir çocuk olarak doğmuş, nedeni hiçbir zaman öğrenilemeyen bir deliliğe hapsolmuş, benzerlerinin, ancak asla Asil'e benzemeyen çocukların gittiği okullara devam etmiş, alkole bağımlı yıllar devirmiş, aşık olmuş, intihar etmeye çalışmış, ailesini öldürmeyi denemiş, kural danışmanlığı yapmış, medyumluk hizmeti vermiş, bir kadının intihar etmesine neden olmuş, insanların kötülük topraklarında doğduklarını kanıtlayan bir belgesel çekmiş, ülkenin meclisinde asla telaffuz edilemeyecek konuşmalar yaptırmış ve kalın duvarlı, sessiz evden, kimbilir kaçıncı kez kaçıp, yarımayın yarısını aydınlattığı sahile gelmişti.''


Asil'in gerçekten nedeni öğrenilemeyen deliliği ve depresifliği içimi baydı. Hakan Günday kitapları içimi karartmaya devam ediyor. Ama gene de sadistçe bir zevk alıyorum kitaplarından ve okumaya devam ediyorum.

1 yorum:

  1. Ben de bütün acayipliklerin, talihsizliklerin üst üste toplandığı kitaplara pek ilgi duymuyorum..:)

    YanıtlaSil